43 – річний батько двох дітей осліп ще в молодості і не мав можливості побачити з’явившихся на світ синів близнят. Але лікарі провели передову операцію , яка повернула чоловікові радості зору … за допомогою його зуба.

Англієць Йен Тіббетс 16 років тому пошкодив зір , коли шматок металу відірвався від духової шафи і вперся в його праве око. В результаті рогова оболонка виявилася размозженной на 6 частин. Рана затяглася , але потім з’явилися нові проблеми , і в 1998 він повністю втратив зір у правому оці , а через рік перестав бачити і лівим.

Перед операцією , яку лікарі провели чоловікові в грудні минулого року , він не бачив своїх синів близнят , що народилися 4 роки роки тому. Тому Йен відразу погодився на революційну процедуру , тим більше , що всі інші методи відновлення зору не допомогли. Ця операція називається остео – одонто – кератопротезування . Вона включає в себе реконструкцію нового ока з використанням крихітних пластикових лінз і власного зуба пацієнта.

Читайте також:  Чому людина починає заїкатися: відповідь вчених

Лінзи вставляються в отвір , просвердлений в зубі , а потім імплантуються в око. До тих пір , поки сітківка все ще функціонує , лінзи можуть відкрити людині нове « віконце» , через яке вона здатна бачити світ . А так як зуб належить самому пацієнту , то ніякого відторгнення не відбувається . Даний тип відновлення зору підходить лише при певних типах сліпоти , а у Великобританії його може проводити лише один хірург – професор Очного госпіталю в Суссексі Крістофер Ліу .

“Мені повернули мою незалежність , – каже Єн – … Тепер я можу доглядати за дітьми , поки дружина перебуває на роботі. До цієї операції я міг розрізняти їх тільки на дотик і по голосах. У мене склалася картинка в голові , я уявляв , як вони можуть виглядати. Але реальність виявилася куди краще. Мій зір не збережеться назавжди , і я тепер насолоджуюся кожним днем ​​, коли можу бачити “.