Якщо ви вживаєте протизаплідні таблетки і при цьому маєте надлишкову вагу , будьте обережні . Справа в тому , що за останній час з’явилося як мінімум сім різних досліджень, що доводять , що повним жінкам багато подібних засобів якщо не протипоказані , то в усякому разі можуть бути рекомендовані з застереженнями.
 
 
Виявилося , що дія, що виникає гормональними препаратами на організм прекрасних дам , які страждають надмірною вагою , більш неоднозначна , ніж у їхніх худорлявих подруг. По-перше , багато що вказує на те , що ефективність цих таблеток істотно нижче у випадках з повними жінками. По-друге , вчені до цих пір не можуть виявити зв’язок надмірної ваги з обміном речовин , і з тим , як саме організм з надлишком жиру реагує на контрацептиви .
 
У дослідженнях , про які мова , взяло участь близько 40 тисяч жінок. Чотири дослідження з семи показали , що чим більше жінка важить , тим вище у неї ризик зачати дитину. Ще в двох роботах не було виявлено взаємозалежності між вагою і здатністю завагітніти. Ще один автор приходить до висновку , що здатність завагітніти пов’язана не з індексом маси тіла , а безпосередньо з вагою. Загалом, питань залишається досить багато. Але в кожному разі , експерти рекомендують гінекологам нагадувати своїм повним пацієнткам , що якщо ті беруть оральні контрацептиви , їх ефективність може бути набагато нижче обіцяних 100%.

Читайте також:  Названо 5 помилок під час сніданку, через які швидше старіє організм