Експерти розповіли, що говорить про людину розмір її сосків. У кожного з нас є ареоли різних форм, і найбільшу роль у їх формування грає генетика.

Пубертатний період, менструації і вагітність також можуть змінювати зовнішній вигляд ареоли – шкіри навколо соска, що зазнала пігментації. Але чому у якихось людей ареоли бувають невеликими, а в яких-то дуже великими? Вчені з Бостонського університету підкреслюють, що ніякого суворого поняття норми розмірів і форм ареоли не існує. Розміри сосків ми успадковуємо від наших батьків подібно розмірам грудей або ноги.

Причому, якщо задуматися про те, для яких цілей природою призначені соски, то їх більш великі розміри і темний відтінок набувають конкретний сенс. Тканина ареол і волокна скорочуються, так що соски твердіють в момент холоду, збудження або грудного вигодовування. В останньому випадку ареоли збільшуються, щоб підготувати жінку до лактації, а їх колір змінюється на більш темний спеціально для малюка. Це необхідно дитині для того, щоб вона швидше знаходила потрібну для неї зону грудей і починала пити молоко. Тепер ареоли стають свого роду мішенню для малюка. У дітей самого юного віку досить слабкий зір, тому їм необхідний яскравий контраст між кольором шкіри грудей і більш темним соском для того, щоб нормально брати груди.

Після вагітності ареоли зменшуються, хоча можуть і не повернутися до звичних розмірів. Колір сосків також стає більш світлим, але немає ніякої гарантії того, що він повернеться до колишнього відтінку. Це одна з багатьох змін, що відбуваються з організмом жінки після вагітності, і з цього приводу турбуватися не варто. Багато людей сьогодні відчувають більшу впевненість у власній привабливості після пластики сосків, і в деяких клініках активно проводять їх збільшення. Особливо часто за подібними процедурами звертаються жінки відразу після пологів.

Джерело: МедікФорум