Навіть корисні продукти, будучи смаженими, прискорюють наближення передчасного смертельного результату, заявляють вчені з США.

Чим рідше людина їсть смажену їжу, тим нижче її ризик передчасної смерті, – про це повідомляє CNN, апелюючи до дослідження науковців. Зокрема, вони підрахували: вживання однієї порції смаженої курки в день підвищує ризик передчасної смерті на 13%, а часте вживання смаженої риби або морепродуктів – на 7%.

Учені переконалися в шкоді смаженої їжі, оцінивши результати 18-річних спостережень за групою з 100 тисяч жінок у віці від 50 до 79 років. Фахівці проаналізували вплив на різні системи організму 122 продуктів харчування. В результаті вони виявили, що учасниці, які вживали смажену їжу щодня, частіше виявлялися схильними до захворювань серця, ніж ті, хто не їв смаженого.

Читайте також:  Вчені назвали чай, який знижує швидкість поширення ракових клітин: результати дослідження

При цьому, спеціально підкреслили автори розслідування, навіть корисні продукти, включаючи рибу і морські делікатеси, сприяють смертності поряд з шкідливими.

“Якщо ви смажите рибу, вона перетворюється з корисної у шкідливу їжу. Будь-яка смажена їжа погіршує стан серцево-судинної системи і може сприяти розвитку діабету», – констатували вчені.

Раніше UkrHealth писав про те, що однакові продукти по-різному впливають на мікрофлору різних людей.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News