Провали в пам’яті, забудькуватість або неуважність – симптоми, з якими хоча б раз стикається більшість людей протягом усього життя. Напевно нікому не сподобається часто втрачати якісь власні речі або забувати зробити важливі справи. Крім того, забудькуватість сильно впливає на оточуючих людей і якість спілкування з ними.

Що ж таким дивним чином впливає на організм людини? Ми зібрали кілька можливих факторів:

1) Неправильна робота щитовидної залози. Дане захворювання проявляється дуже характерно – у людини починається жар, потім озноб, а після настає почуття тривоги і занепокоєння, що переходить у депресивний стан. Якщо відбувається погіршення стану, людина починає помічати, що у неї з’являються провали в пам’яті. При такому стані необхідно звернутися до фахівця.

Читайте також:  Дієтолог розповіла, як стрес впливає на травлення

2) Відчуття жару. Під час припливу крові в голову людина на якийсь час може перестати адекватно мислити і пам’ятати деякі моменти зі свого життя. На щастя, такі припливи не завдають значної шкоди мозку. І пам’ять відновлюється, як тільки кров віділлє, і зникне відчуття жару.

3) Поганий сон або недостатня його кількість. Люди, яким не вдається нормально висипатися, найчастіше мають проблеми з пам’яттю, стають більш розсіяними і млявими. Щоб уникнути цього, треба визначити відповідну кількість годин для сну і постаратися не лягати пізно.

4) Депресивні стани. В сучасний час існує безліч доказів, що депресія впливає на якість запам’ятовування і на пам’ять в цілому. Люди, які схильні до цього розладу починають поступово втрачати синапси. З їх допомогою відбувається зв’язок між клітинами. Однак, після припинення періоду депресія вони відновлюються.

Читайте також:  Чому ви завжди почуваєтеся втомленим, навіть якщо спите достатньо

5) Куріння. Воно здатне руйнувати не тільки легені, але і пам’ять. Тютюн не дає крові правильно надходити в мозок, через що порушуються 2 дуже важливі мозкові функції – обробка та передача інформації.

6) Відсутність занять спортом. Фізичні вправи в цілому відмінно допомагають організму: роблять сон міцнішим, покращують настрій і розвивають пам’ять.

7) Нестача вітамінів і мікроелементів, що дуже згубно позначається на мисленні людини.

Необхідно дотримуватися всього кілька пунктів, описаних вище, для того, щоб зберегти своє здоров’я і позбавитися від проблем з пам’яттю. Слід з’ясувати причину забудькуватості і поступово починати лікування.

Джерело: МедікФорум

Читайте також:  Наука дізналася, чому нам подобається та чи інша музика