Цілком можливо, що смерть є оборотним явищем. Вчені виявили, що очі від мертвих донорів повертаються до життя.

Американські вчені з Університету Юти дійшли дивного висновку про те, що очі мертвих людей, вже взяті для пересадки, можна повернути до життя. Це унікальне відкриття, яке дозволяє теоретично припустити, що смерть у віддаленій перспективі стане оборотним явищем.

Йдеться про світлочутливі клітини сітківки, які несподівано відреагували на світло через 5 годин після того, як у їхнього власника офіційно зафіксували смерть.

Лабораторні випробування показали, що ці очі надсилають сигнали, які збігаються з тими, що реєструються у живих людей. Дані нейрони в сітківці є частиною центральної нервової системи, що включає мозок і хребетний стовп. Зроблене американськими вченими відкриття дозволяє припустити, що інші клітини центральної нервової системи також можна буде у майбутньому відновлювати.

Читайте також:  Лікар назвав продукти для покращення роботи мозку

Експерти вважають, що тепер можна поставити питання про те, чи справді смерть мозку є цілком незворотним явищем, як це прийнято вважати у медицині.

Для досягнення своїх результатів вчені розробили спеціальний транспортний пристрій, який міг відновити подачу кисню та інших нутрієнтів у вічі через 20 хвилин після того, як їх видаляли з тіла померлої людини.