Випадання волосся має безліч причин, фахівці виділяють шість основних.

Генетика. Вчені констатують, що одним із факторів, що найбільше впливають на випадання волосся у чоловіків, є генетика. Фахівці Інтегрального інституту дерматології заявили, що

«Основною причиною випадання волосся у чоловіків є так звана андрогенетична алопеція, яка в якийсь момент життя зачіпає до 75 відсотків чоловіків і в багатьох випадках є сімейною».

Зокрема, у чоловіків відбувається повільне і прогресуюче випадання волосся, при якому воно втрачає свою товщину, поки не зникне. При цьому стають видними залисини в певних областях голови (наприклад, на маківці).

Стрес. Тривожність, схильність до занепокоєння та стрес теж названі серед основних причин порідження шевелюри. Медики клініки Aderans | Bosley попереджають, що «стрес здатний викликати ненормальне випадання волосся, паралізує його зростання».

Симптомами проблеми є надмірне випадання волосся (більше 100 волосків на день) поза сезоном і постійно протягом більше місяця.

Сезонне випадання волосся. Навесні і восени волосся починає випадати інтенсивніше. Експерти кажуть, що так активується процес оновлення волосся. Можливо, ви й помічаєте, що втрачаєте багато волосся, але повірте: є також багато іншого, яке знаходиться у фазі зростання і готове замінити собою, те що випало.

Аутоімунні захворювання. Ще одна причина порідження шевелюри, яка може виявитися ключовою в окремих випадках. Наприклад, викликати облисіння може шкірний червоний вовчак.

COVID-19. Випадання волосся є одним із побічних ефектів перенесеного коронавірусу. Несподівано для людини, яка перехворіла, може початися через два-три місяці після того, як хвороба пройшла. За наявними даними, постковідна алопеція зачіпає понад 20 відсотків тих, хто перехворів на COVID-19.

Старіння. Експерти Інституту інтегральної дерматології констатують, що алопеція може бути пов’язаною з віком людини. За їхніми словами, волосся, як і шкіра, старіє в міру прожитих років і втрачає характеристики, властиві молодості, – стає тоншим, більш ламким, рясніше випадає.