ГоловнаНовини Здоров'яСмертельний коктейль: чому не можна одночасно вживати алкоголь і ліки

Смертельний коктейль: чому не можна одночасно вживати алкоголь і ліки

Спільне вживання ліків і алкоголю дуже небезпечно. Особливо такий коктейль може нашкодити літнім. Вчені вважають, що з віком у людей знижується критичність і час реакції на алкоголь, тому їх організм стає більш чутливим до дії спиртного.

Алкоголь і ліки

Вживання алкогольних напоїв погіршує фізичний стан, особливо його шкідливому впливу схильні люди похилого віку. Через спиртне з’являється високий артеріальний тиск, виникають виразки у шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет. З цієї причини пенсіонерам варто бути особливо обережними, уникаючи спільного вживання алкогольних напоїв та лікарських препаратів.

Розберемо найпоширеніші приклади.

Аспірин – ефективний лікарський засіб і всі ми його час від часу приймаємо. Але мало кому відомо, що цей препарат може нанести серйозної шкоди. У деяких випадках призводить до кровотечі шлунка і кишечника. Якщо запивати аспірин алкоголем, цей ризик зростає в десятки разів.

Також спиртне в поєднанні з препаратами від застуди та алергії посилює сонливість і порушує швидкість реакції, що може бути смертельно небезпечним.

Алкоголь, якщо його вживати з парацетомолом, підвищує ризик ушкодження печінки. Яке може привести до смертельного цирозу.

Варто відзначити, що деякі лікарські препарати вже мають у своєму складі значну кількість алкоголю, наприклад сиропи від кашлю або проносні засоби. З цієї причини, випивка ще більше посилить шкідливий вплив алкоголю на організм.

Джерело: 7mednews