Спільне вживання ліків і алкоголю дуже небезпечно. Особливо такий коктейль може нашкодити літнім. Вчені вважають, що з віком у людей знижується критичність і час реакції на алкоголь, тому їх організм стає більш чутливим до дії спиртного.

Вживання алкогольних напоїв погіршує фізичний стан, особливо його шкідливому впливу схильні люди похилого віку. Через спиртне з’являється високий артеріальний тиск, виникають виразки у шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет. З цієї причини пенсіонерам варто бути особливо обережними, уникаючи спільного вживання алкогольних напоїв та лікарських препаратів.

Розберемо найпоширеніші приклади.

Аспірин – ефективний лікарський засіб і всі ми його час від часу приймаємо. Але мало кому відомо, що цей препарат може нанести серйозної шкоди. У деяких випадках призводить до кровотечі шлунка і кишечника. Якщо запивати аспірин алкоголем, цей ризик зростає в десятки разів.

Читайте також:  6 продуктів, багатих L-аргініном, які знижують високий тиск

Також спиртне в поєднанні з препаратами від застуди та алергії посилює сонливість і порушує швидкість реакції, що може бути смертельно небезпечним.

Алкоголь, якщо його вживати з парацетомолом, підвищує ризик ушкодження печінки. Яке може привести до смертельного цирозу.

Варто відзначити, що деякі лікарські препарати вже мають у своєму складі значну кількість алкоголю, наприклад сиропи від кашлю або проносні засоби. З цієї причини, випивка ще більше посилить шкідливий вплив алкоголю на організм.

Джерело: 7mednews