Протистояти інфекціям і простудам можна, як мінімум 2-ма способами, – загартовуванням та утепленням. Який же вибрати?

«Життя», – як зазначив найбільший римський філософ Луцій Анней Сенека, – «це постійна війна». І оборонна позиція – не є виграшною тактикою, необхідно вживати активні дії для того, щоб перемагати.

І все ж існує безліч людей, які беззастережно вірять в те, що закрившись від небезпек зовнішнього світу в приміщенні, не піддаючи себе холоду і впливу мікробів, вони знижують ризик захворюваності. Але так само як фізичні вправи мають вирішальне значення для розвитку м’язів, вплив холоду розвиває природні сили імунітету.

Нерідко трапляється так, що пацієнт, який звертається до лікаря, скаржиться на застуду і стверджує, що підхопив її незрозуміло як, і незрозуміло де, адже він дотримувався обережність, не переохолоджувався і не контактував з хворими. А відповідь проста – недостатньо бути обережним, щоб не підхопити застуду, необхідно вживати безліч дій для того, щоб залишатися здоровим. Організму потрібне тренування для того, щоб він міг протистояти холодам і застудам. Іншими словами, імунітет потрібно зміцнювати точно так само як і м’язову масу, для того, щоб захисні сили організму збільшувалися. І краще за все робити це шляхом загартовування.

Читайте також:  Пульсоксиметр - один из главных диагностических приборов в нашей аптечке
Засоби загартовування

Основними засобами загартовування є повітря, сонце і вода. «У домашніх умовах можна займатися елементарними видами загартовування. Повітряні ванни, прийняття контрастного душу, просто обливання і обтирання на початковому етапі загартовування цілком може собі дозволити будь-яка людина », – говорить лікар-фізіотерапевт Наталія Бистрова. Ефективність же цих коштів в значній мірі зростає в поєднанні з фізичними вправами.

ЗагартовуванняЗагартовування – по суті, це поступова адаптація організму до постійно мінливих умов навколишнього середовища. Процес загартовування може бути ефективним лише за умови систематичної роботи над собою. «Бажано починати процедури загартовування з раннього дитинства, але можна почати і в будь який інший час свого життя. У процесі загартовування організм звикає до екстремальних факторів і підвищується його опірність до інфекційних і простудних захворювань », – говорить лікар-фізіотерапевт Лариса Сидоренко.

Читайте також:  Выбор гинекологического кресла: правила и особенности

Види загартовування: загартовування холодним повітрям

Холодне повітря, впливаючи на оголене (або частково оголене) тіло сприяє насиченню організму киснем, впливаючи на нервові закінчення, тренує систему терморегуляції. Під час цієї процедури стимулюється швидкість обміну речовин, поліпшуються апетит і сон. Загартовування холодним повітрям можна починати з температури від +20 ° С. Час процедури має становити до 10 хвилин і з часом збільшитися до 2 годин.

Загартовування повітрям не можна проводити:

· При гострих простудних захворюваннях

· При лихоманці

· При невритах або міозитах

· При загостренні артриту і ревматизму

Види загартовування: сонячні ванни

Сонячні ванни також як і повітряні можуть бути загальними і місцевими. Приймати сонячні ванни найкраще в положенні лежачи / напівсидячи, періодично міняючи положення тіла. Первісне час процедури має становити 5 хвилин, і з часом збільшитися до 40-50 хвилин. Після прийому сонячної ванни доцільно прийняти душ.

Сонячні ванни можна приймати:

· При гострих захворюваннях

· При загостренні хронічних хвороб

Читайте також:  Показання до застосування та дозування препарату метоклопрамід

· Після купання сонячна ванна також не рекомендується

Види загартовування: обтирання

Добре зміцнюють імунітет і щоденні обтирання. Обтирання можуть виступати в якості самостійної процедури або ж у поєднанні з водними процедурами. При проведенні процедури температура в приміщенні повинна становити +18-20 ° С. Після проведення процедури рекомендується надіти теплий одяг. Цей спосіб загартовування нешкідливий і рекомендований людям будь-якого віку, в тому числі дітям молодшого віку і літнім людям.

Обтирання протипоказано невростенікам і істеричним людям.

Види загартовування: водні процедури

Водні процедури (купання, душ, обливання, плавання) також входять до складу гартують. Для початкового етапу загартовування температура води повинна становити +37-39 ° С, а з часом може бути доведена до +20 ° С. Також ефективно проводити чергування температури води від гарячої до холодної. Критерієм ефективності даної процедури злучити приплив енергії, підвищення працездатності і поліпшення настрою.

Водні процедури не можна проводити:

· При гострих інфекційних захворюваннях

· При загостренні хронічних захворювань

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News