Психологи разом з психіатрами та іншими вченими давно сперечаються на тему діагностики порушень в адаптивному функціонуванні, які відомі як розлади особистості.

Однак фахівці вирішили дослідити з допомогою метааналізу більше 4 800 наукових робіт, всі вони зачіпали тему міжособистісних відносин за наявності у особи психічного розладу.

Такий метод допоміг отримати характеристику стилю взаємодії для кожного з десяти базових розладів особистості. Вчені врахували стать людини, його вік і тип вибірки. Повідомляється, що міжособистісний стиль обумовлюється своїми характерним підходом до ситуації і відносин. Насамперед, це поведінка, ставлення до інших відносин, мета у відносинах, то, як люди пояснюють те, що відбувається в їх відносинах з іншими.

Читайте також:  Чому небезпечно класти смартфон під подушку перед сном

Концепція допомогла пояснити якість відносин як з близькими людьми, так і з іншими. На думку авторів роботи, всі риси особистості розділити за розміром впливу (від домінування до прислуговування) і по виду спілкування (від теплих до холодних).

Вони створюють «коло», яке ділиться на вісім підрозділів, як торт. Таким чином вдалося виявити кілька загальних для всіх розладів особистості рис: мстивість, владність, мізантропія, холодність, маніпулятивність і нав’язливість.

Джерело: MH