Про проблеми, що виникли у функціонуванні серцево-судинної системи через підвищений рівень холестерину, можуть сигналити нагадують скалку смужки на нігтях. Про це попереджають фахівці, що представляють Американську академію дерматологічної асоціації (AAD).

“Виникають на нігтях темні смужки, що нагадують скалку, називаються осколковими крововиливами. Їх поява може свідчити про наявність серйозних проблем зі здоров’ям”, – відзначають експерти.

Фахівці констатують, що такі смужки є однією з ознак високого рівня холестерину в крові. Надлишки цієї речовини, що заповнює судини і артерії, здатні провокувати їх блокування, порушуючи кровопостачання тканин і органів, включаючи серце, мозок. Наслідки даного процесу можуть бути найдраматичнішими, причому тривалий час людина може не відчувати небезпечного накопичення надлишкового холестерину.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну В12: ознаки можна виявити на обличчі, кажуть експерти

Смужки на нігтях – це свідчення поганого стану судинної тканини, яка схильна пошкоджуватися. В результаті виникає кровотеча (під нігтем), що викликає появу характерних відмітин.

Помітивши такі смужки на нігтях, слід звернутися до терапевта і перевірити рівень холестерину в організмі (це дозволяє зробити аналіз крові). Особливо важливо обстежитися, якщо людина також епізодично відчуває збої в серцебитті.

Джерело: Express

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News