Довгий денний сон збільшує ризик виникнення захворювань та скорочує тривалість життя. Про негативні наслідки звички спати вдень попередила нейробіолог, експерт зі сну Челсі Роршайб в інтерв’ю Newsweek.

Роршайб назвала післяобідній сон тривалістю понад 30 хвилин можливою ознакою небезпечних захворювань. Вона пояснила, що здорова людина висипається вночі, і в неї немає потреби відпочивати вдень. “Люди, яким потрібен тривалий сон, як правило, досить стомлені і мляві протягом дня і, отже, з більшою ймовірністю ведуть малорухливий спосіб життя”, – сказала нейробіолог.

Роршайб додала, що денний сон збиває природні ритми, що може спровокувати тривале засинання та безсоння, а також проблеми зі здоров’ям та скорочення тривалості життя. Зокрема, за її словами, це призводить до зростання захворюваності на діабет, рак, ожиріння, серцево-судинні та нейродегенеративні захворювання та гормональні проблеми.

Читайте також:  Названо шкідливі та наявні в щоденному меню продукти

При цьому нейробіолог зазначила, що короткий денний сон по 10-20 хвилин може допомогти краще сконцентруватися або зняти напругу, але цей спосіб не варто використовувати людям із хронічним порушенням сну.