У всіх у нас бурчить живіт, коли ми голодні, буває відрижка та інші цілком нормальні фізіологічні явища. Однак, іноді ці сигнали вказують на проблеми зі здоров’ям.

Чи знали ви, що відрижка, бурчання у животі, гикавка та інші звуки, які видає організм, можуть вказувати на хвороби? Ось коли вам варто турбуватися.

Бурчання в животі. Якщо ви зовсім не голодні, але живіт у вас все одно бурчить, це може говорити про три стани. Серед них – непереносимість лактози (тоді у вас болітиме живіт і виникне діарея), гострий гастроентерит (може також бути діарея, біль у животі, а також висока температура, непритомність), механічна кишкова непрохідність (з інших симптомів – здуття живота, біль у животі, блювання, проблеми з дефекацією, з диханням).

Читайте також:  Відмова від алкоголю та жирного допомагає літнім людям зберегти підшлункову залозу

Гикавка. Почати переживати має сенс у тому випадку, якщо вона виникає часто і протягом певного часу. Є ймовірність, що у вас є хвороби травної системи або проблеми з нирками.

Шум в вухах. Найчастіше такий шум виникає при неправильній роботі не вух, а інших органів. І якщо він швидко проходить, то турбуватися особливо нема про що. В іншому випадку перевірте наявність хвороб центральної нервової системи та системних захворювань (цукровий діабет, гіпертиреоз, гіпертонія, хвороби серця тощо).

Хрускіт суглобів. Всі подібні звуки можна розділити на два види: фізіологічні та патологічні. У першому випадку суглоби можуть пошкодитися, якщо такий хрускіт триватиме тривалий час, у другому випадку вже порушується робота суглобів, причому супроводжується такий хрускіт слабкістю, онімінням, болем та іншими неприємними проявами.

Читайте також:  П'ять продуктів, які не можна розігрівати