Жінки, що вживають безліч газованих напоїв з цукром, мають підвищений ризик раку печінки. Такого висновку дійшли вчені з Гарвардської школи охорони здоров’я.

Газовані та інші безалкогольні та напої з великою кількістю цукру збільшують ймовірність розвитку пухлин печінки у жінок, як показало дослідження за участю понад 90 000 представниць прекрасного потрапило постклімактеричного віку. Виявилося, що якщо хтось із них вживав хоча б одну порцію безалкогольного напою з цукром на день, то ймовірність розвитку раку печінки у них зростала на 78% порівняно з тими, хто пив менше трьох подібних напоїв на місяць.

Відмова від солодких безалкогольних напоїв може стати одним із потужних профілактичних засобів захисту від раку печінки. Якщо отримані висновки будуть підтверджені в ході масштабніших спостережень, то людство отримає у своє розпорядження дуже потужний інструмент профілактики досить небезпечного онкологічного захворювання. Зазначимо, що хоча США з 2003 по 2018 роки вживання солодких напоїв стабільність знижувалося, воно все одно залишається високому рівні. 65% білих американців вживали хоча б один такий напій щодня в період з 2017 до 2018 року, як показували спостереження.

Автори дослідження підкреслюють, що не довели здатності напоїв із цукром провокувати рак печінки, встановлено лише можливий зв’язок між цими двома фактами. В цілому, солодкі напої пов’язані з багатьма іншими не надто приємними наслідками для здоров’я, одним з найбільш очевидних з яких є ожиріння.