Вчені розробили методику, яку можна перетворити на вакцину або одноразовий засіб лікування ВІЛ/СНІДу. Честь її створення належить дослідникам з Університету Тель-Авіва.

Хоча ВІЛ/СНІД досі не виліковують, існують ефективні методи терапії, які покращили життя багатьох пацієнтів. Основним методом лікування ВІЛ є антиретровірусна терапія, яка включає щоденний прийом комбінації ліків, щоб зупинити розмноження вірусу. Ці ліки не можуть вилікувати ВІЛ, але допомагають пацієнтам прожити більш довге та здорове життя. Вчені та експерти в галузі охорони здоров’я у всьому світі працюють над пошуком остаточного лікування ВІЛ/СНІДу.

Дослідники з Тель-Авівського університету розробили новий унікальний метод лікування, який можна перетворити на вакцину або одноразовий засіб від ВІЛ/СНІДу. У новому методі використовуються лейкоцити типу B, які генетично модифіковані всередині тіла пацієнта для секреції анти-ВІЛ-антитіл у відповідь на вірус.

Нова методика використовує для боротьби з ВІЛ причину хвороби. Коли сконструйовані В-клітини стикаються з вірусом, той стимулює і спонукає їх до поділу, тому вчені застосовують саму причину хвороби для боротьби з нею. Більш того, якщо вірус зміниться, В-клітини також зміняться відповідним чином, щоб боротися з ним. Створено перші в історії ліки, які можуть розвиватися в організмі і перемагати віруси в «гонці озброєнь».

Автори методики вважають, що їхня інноваційна методика, яка може перемогти вірус за допомогою одноразової ін’єкції, призведе до значного поліпшення стану пацієнтів. Використовуючи нову техніку, дослідники очікують, що найближчими роками зможуть здійснювати більш ефективне лікування інших інфекційних захворювань та деяких видів раку, спричинених вірусами, таких як рак шийки матки, рак голови та шиї та інші.