Вчені змогли визначити тривалість нічного сну, асоційовану з високим ризиком розвитку ожиріння і передчасної смертності, – це 9-10 годин.

Згідно з даними, опублікованими медичним порталом WebMD, сон тривалістю 9-10 годин щоночі може стати фактором ожиріння, яке скорочує життя, провокуючи розвиток небезпечних порушень і проблем зі здоров’ям. Дослідники встановили, що люди, які стільки сплять, на 21% частіше демонструють зайву вагу і огрядність, якщо порівнювати їх з тими, чия тривалість сну становить 7-8 годин на день.

Наукові фахівці відзначають, що ожиріння, що виникає через довгий сон, загрожує людині ранньою смертю.

“Надлишки жирової тканини сприяють розвитку запальних процесів, які ведуть до розвитку патологій, небезпечних для життя, – це діабет 2 типу, рак молочної залози і кишечника, інсульт. Дані порушення здатні скоротити людське життя на 3-10 років”, – констатували автори дослідження.

Читайте також:  Скільки чашок кави потрібно пити для здоров'я серця, з'ясували вчені

Інший науковий проект продемонстрував вплив сну певної тривалості на виникнення серцевих захворювань у жінок. Було встановлено: сон протяжністю 9-11 годин на добу на 38% збільшує ймовірність ішемічної хвороби серця. Це захворювання розвивається на тлі атеросклерозу – судинної патології, пов’язаної з накопиченням холестерину в порожнинах кровоносних артерій і кальцифікацією (жорсткістю) їх стінок. Ішемічна хвороба серця є однією з провідних причин смерті в усьому світі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News