У будь-якій незрозумілій ситуації – вирушайте на прогулянку!

Найпростіше, що ми можемо зробити для здоров’я, відмінного настрою і краси — вийти на прогулянку. Навіть якщо у вас немає часу або можливості, щоб щодня проходити десять тисяч кроків, не турбуйтеся: по‑перше, інтенсивна прогулянка довжиною в три тисячі кроків принесе фігурі і здоров’ю таку ж користь, а, по‑друге, навіть п’ятнадцятихвилинна піша прогулянка вже позитивно позначиться на нашому здоров’ї. Отже, ось що відбувається з нашим здоров’ям всього після 15 хвилин ходьби.

Ми відчуємо себе щасливішими

Коли ми виходимо на прогулянку, ми в прямому сенсі слова йдемо від поганого настрою і депресії. Як показали результати дослідження, опублікованого у виданні Archives of Internal Medicine, пацієнти з депресією, які щодня гуляли протягом хоча б 15 хвилин, в результаті отримували таке ж полегшення симптомів захворювання, як і ті, хто приймали медикаменти. Більш того, гарний настрій і відчуття щастя, отримане в результаті ходьби, в результаті тривало довше, ніж отримане з допомогою ліків.

Ми стаємо більш креативними

Потрібна свіжа ідея? Виходьте на прогулянку! Дослідження, опубліковане в Frontiers in Neuroscience, показало, що ходьба покращує як конвергентне, так і дивергентне мислення — обидва типи, які безпосередньо пов’язані з творчими здібностями.

Зменшуються симптоми алергії

Неймовірно, але факт: п’ятнадцятихвилинна пробіжка або прогулянка здатні зменшити традиційні симптоми алергії — чхання, свербіж, закладеність носа і нежить — на 70%. Це встановили дослідники з Таїланду.

Метаболізм розганяється

Хочете, щоб ваш обмін речовин досяг максимуму? Виходьте на прогулянку! Хочете ще посилити ефект? Чергуйте біг і ходьбу! Як показали результати дослідження, опублікованого у виданні Circulation, ходьба і біг не тільки прискорюють наш метаболізм, але і допомагають впоратися з метаболічним синдромом — небезпечним станом, що характеризується підвищеним рівнем холестерину, тиску та цукру в крові.

Ми отримуємо додаткові 7 років життя

Ті, хто багато ходять, довго живуть: як показали дослідження, регулярні спортивні вправи здатні додати до нашого життя додаткові сім років — і немає ніякої різниці, скільки ми важимо. Більше того, ті люди, які регулярно виходять на прогулянку, в результаті відчувають себе більш щасливими і задоволеними життям — і в підсумку отримують не просто більш довге життя, але і більш довге щасливе життя. Чи не про це ми всі мріємо?

Ми стаємо молодшими

Люди, які багато ходять пішки, не тільки виглядають молодше своїх років: клітини їх організму теж старіють повільніше, ніж у ровесників, які нехтують прогулянками. Автори дослідження, опублікованого у виданні PLOS One, стверджують, що регулярна ходьба допомагає подовжити теломери — частини нашої ДНК, які з віком зменшуються. Так що омолодження-це просто: досить багато ходити.

Ми краще спимо

Повноцінний сон тривалістю хоча б вісім годин нам буквально життєво необхідний. Але хто з нас може похвалитися, що спить всю ніч солодко, як немовля? Якщо ви не в числі цих щасливчиків, спробуйте щодня гуляти (так-так, хоча б 15 хвилин у день): як показали результати метааналізу досліджень сну, найкращий нічний відпочинок був у тих, хто регулярно гуляв пішки.

Стрес стає менше

Хронічний стрес — ще одна повсякденна небезпека, з якою стикається чи не кожен перший. Хвороби серця, порушення роботи ендокринної системи, зайва вага, безсоння, порушення пам’яті і когнітивних функцій — це далеко не повний список тих проблем зі здоров’ям, які може «організувати» нам затяжний стрес. Тим часом, найефективніший і доступний спосіб швидко заспокоїтися, знизити рівень кортизолу і зняти стрес — це прогулянка. Про це говорять результати дослідження, опублікованого в «Американському журналі кардіологів».

Ми стаємо розумнішими

Ще одна корисна властивість ходьби: вона тренує не тільки наше тіло, але і наш мозок. Пам’ять, здатність аналізувати нову інформацію, швидкість навчання і навіть розмір мозку — все це збільшується і покращується. Більш того, під час ходьби сповільнюються запальні процеси, які можуть привести до ослаблення когнітивних функція і порушення роботи мозку. Так що ходьба — це ще й ефективний засіб профілактики вікової деменції.

Слабшає біль

Якщо хронічний біль — це ваш випадок, найімовірніше, піша прогулянка — це чи не останнє, чого вам захочеться. Але все ж варто зробити над собою зусилля і вийти на вулицю: відразу кілька досліджень підтвердили прямий зв’язок між регулярними заняттями ходьбою і зменшенням хронічних болів як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.