Використовувати беруші не небезпечно, проте якщо людина спить в них щоночі, це може становити певну загрозу для її здоров’я, попереджає британський лікар Джефф Фостер.

Беруші призначені для вставки в вушний канал і захисту від впливу гучних звуків. Для людей, чутливих до шумів, цей аксесуар може стати справжнім порятунком, проте медики не рекомендують використовувати його на постійній основі, пише Express.

“Сон в берушах щоночі може привести до незворотних пошкоджень”, – заявив в інтерв’ю доктор Джефф Фостер.

Розповідаючи про те, яку загрозу для здоров’я таїть регулярний сон в берушах, фахівець уточнив: при постійному їх використанні протягом тривалого часу вушна сірка може проникнути глибоко в вушний прохід, в якому вона до того ж починає накопичуватися з часом. Результатом цього процесу можуть стати тинітус (шум у вухах) і зниження слуху.

Читайте також:  У квартиру краще не заходити у взутті: 4 причини, важливі для здоров'я

Крім того, звичка користуватися берушами може посприяти розвитку вушної інфекції – це відбувається через проникнення в вушний канал бактерій, що потрапляють на беруші з людських рук і розмножуються на їх поверхні. За словами медика, тривале використання однієї пари берушів без їх очищення і миття особливо серйозно підвищує ризик постраждати від інфекції.

«Вушну інфекцію, якщо вона виникла, важливо швидко діагностувати і лікувати, інакше це може привести до погіршення якості слуху або навіть його втрати», – підкреслює доктор Фостер.

Ще одна проблема зі здоров’ям, можлива через постійне сну в берушах, – це зовнішній отит, при якому слуховий прохід стає болючим і запаленим. У свою чергу, їх занадто глибоке введення створює загрозу зачепити барабанну перетинку, внаслідок чого може статися різке погіршення слуху, виникне запаморочення, напад блювоти.

Читайте також:  Існує «прямий зв'язок» між молочними продуктами та ризиком розвитку раку

Медик радить ретельно стежити за чистотою «вушних затичок», регулярно очищати і мити їх, вставляти у вуха ретельно вимитими руками, не проштовхувати занадто глибоко. Також не слід використовувати їх відразу після душу або ванни, коли вухо мокре – це загрожує затримкою води в вушному проході і розвитком зовнішнього отиту.