Зморшки не викликають радості у більшості їхніх володарів , і багато хто намагається боротися з ними усіма способами , включаючи і пластику . Але перш ніж лягати під скальпель хірурга , спробуйте ці натуральні способи збереження молодості шкіри.

1 . Відмова від куріння

Ще в 2010 році група вчених з дерматологів , фізіологів і нутриціонистів довела на прикладі 64 кращих жінок з Італії , що їх шкіра в результаті проходження шкідливої ​​звички на 9 років старша за свій біологічний вік . Через 9 місяців після того , як жінки відмовилися від куріння , їх шкіра помолодшала на 13 років , в середньому.
 
2 . Гель з алое вера

Читайте також:  Ці білі овочі знизять холестерин

Алое це відомий засіб для догляду за шкірою. Однак у 2009 вчені з’ясували , що прийом алое всередину дозволяє боротися зі зморшками на обличчі. Даний ефект пояснюється тим , що алое збільшує вироблення організмом колагену , що забезпечує структурну підтримку шкіри і скорочення зморшок.
 
3 . Екстракт червоного женьшеню

Він містить безліч біоактивних компонентів , включаючи антиоксиданти , речовини , що активують імунну систему і противікові агенти . 82 жительки Південної Кореї старше 40 брали участь в подвійному сліпому дослідженні з використанням екстракту червоного женьшеню і плацебо. Через 6 місяців у тих, хто приймав женьшень , шкіра значно покращилася.
 
4 . Екстракт соснової кори

Читайте також:  Людям після 40 назвали ранкові звички для довгого життя

Японські дослідники в 2012 році довели , що дана речовина є ефективним і безпечним засобом поліпшення кольору шкіри , зниження пігментації і кількості зморшок на обличчі.
 
5 . Дієтичні жири та овочі

Наш раціон робить істотний вплив на процес формування зморшок. Ще одне японське дослідження за участю 716 жінок показало , що прийом жирів взагалі , а також насичених і мононенасичених жирів поліпшував еластичність шкіри. А кількість зморшок на обличчі скорочували зелені і жовті овочі. До речі , існують ” хороші ” і ” погані ” жири. Експерти радять уникати масла з овочів , через якого шкіра псується , а ось оливкове масло це відмінний вибір , так само як яйця , лосось , молочні продукти , начебто йогурту і вершкового масла , а також птиця.

Читайте також:  Лікар назвала час, коли категорично не можна пити каву

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТИПИ СТАРІННЯ І МЕТОДИ БОРОТЬБИ З НИМИ