Отримання сонячного опіку є досить частою ситуацією, особливо при настанні спеки. Багато людей прагнуть відразу вибратися на природу, щоб засмагати. Однак не завжди вони роблять це правильно, внаслідок чого обгорають. Дерматолог-косметолог Дар’я Баскакова пояснила, як краще діяти в такій ситуації.

За її словами, у разі отримання сонячного опіку слід скористатися спеціалізованими засобами, призначеними для опіків. Вони мають протизапальну і заспокійливу дію. Фахівець додала, що добре відновлюють пошкоджену після надмірних сонячних ванн шкіру препарати з декспантенолом і алое.

“Є різні варіанти гелю з алое, які досить непогано заспокоюють. Надалі необхідно виключити будь-який вплив сонячного світла”, – сказала Баскакова.

Можна також застосовувати і завчасно заморожені кубики льоду з соком алое, додала лікар. Дерматолог порадила безпосередньо після отримання сонячного опіку прийняти прохолодний душ або змочити прохолодною водою поверхню опіку.

У важких випадках, щоб зняти гостру реакцію, можна прийняти всередину нестероїдні протизапальні та антигістамінні засоби, але це потрібно робити за призначенням лікаря. Також Баскакова застерегла від нанесення олій на свіже пошкодження. Аналогічна вимога поширюється і на жирні креми, і навіть сметану. Фахівчиня пояснила, що нанесення жиру на свіжі опіки перешкоджає нормальним процесам загоєння і терморегуляції.