Ось думка професійного стоматолога: мінусів у використанні відбілюючих паст набагато більше, ніж плюсів.

Зробити емаль світліше за допомогою зубної пасти – це найдешевший спосіб відбілити зуби. Але чи підходить він абсолютно всім?
За словами фахівців, всі відбілюючі зубні пасти без винятку дають очікуваний від них ефект шляхом дії на зубну емаль особливими речовинами, що містяться в їх складі. Ці компоненти освітлюють пігментні плями і наліт на зубах і можуть бути по своїй суті як абразивами (оксид кремнію, дикальцийфосфат), так і хімікатами (перекис водню).

Використовувати відбілюючі пасти постійно не можна, стверджують експерти.

Читайте також:  5 звичок, які врятують ваше серце

«Відбілюючі пасти протипоказані тим, у кого тонка емаль, сколи або тріщини, а також якщо зуби дуже чутливі. Власникам здорових зубів використовувати таку пасту для чищення краще не більше 1-2 разів на тиждень», – сказала головний лікар стоматологічної поліклініки Юлія Цатурова.

Також, зазначила фахівець, відбілюючі пасти протипоказані вагітним жінкам і годуючим жінкам, дітям і людям, страждаючим парадонтозом. Крім цього корисно знати, що компоненти таких паст здатні провокувати алергічні реакції.

Серед інших неприємностей, пов’язаних з постійним використанням відбілюючих паст, експерти, наприклад, виділяють властивість таких паст призводити до утворення мікропор в зубній емалі, що підвищує чутливість зубів і навіть призводить до їх руйнування. Можливо при цьому і розвиток запальних процесів в яснах і язиком.

Читайте також:  Лікар назвав душ, який корисний для здоров'я

Розкрила Юлія Цатурова і ще один малоприємний секрет. Можливо, відбілюючі пасти і видаляють наліт, що виник через довге вживання кави або нікотину, але вони ніколи не освітлять саму емаль, підкреслила лікар.