Деякі люди віддають перевагу ранку, деякі воліють вечір, залежно від того, який з них ви, може вплинути на ризик серцевих захворювань.

Раннє початок дня може бути важким для багатьох, особливо коли настає зима і схід сонця стає дедалі далі. Деякі люди продовжують рано вставати, насолоджуючись з ранку. Інші люди найкраще працюють із настанням ночі, але за це доводиться платити, пише Express.

Сови схильні до більшого ризику серцевих захворювань, ніж ранні пташки, через те, як організм працює в цей час. Справа в тому, як змінюються процеси в організмі між вранці та ввечері. Дослідники припустили, що в нічних сов знижено здатність використовувати і спалювати жир, необхідний отримання енергії. В результаті ці жири накопичуються в організмі, збільшуючи ризик серцевих захворювань та інших станів.

З іншого боку, ранні пташки отримують зиск від швидкого старту. Оскільки вони активніші вранці, їм потрібно більше жиру для використання в якості енергії, і тому вони спалюють його під час активності.

Люди, які встають рано протягом тривалого часу, швидше за все, отримають перевагу у фізичній формі порівняно з тими, хто працює допізна.

“Оскільки хронотип, мабуть, впливає на наш метаболізм і дію гормонів, ми припускаємо, що хронотип можна використовувати як фактор для прогнозування ризику захворювання у людини. Ранні пташки більш фізично активні і мають вищий рівень фізичної підготовки, ніж сови”, – пояснює кардіолог.