На полицях магазинів часто можна побачити чай із чебрецем. Люди купують його через приголомшливий аромат, але ця рослина ще й криниця вітамінів, допомагає при деяких шкірних та легеневих захворюваннях.

Чабрець, або чебрець повзучий, – невибаглива рослина, яка використовується як прикраса садових ділянок, так і в народній медицині. Про корисний вплив чебрецю на організм людини відомо давно, але офіційних досліджень із цього приводу досі не проводилося.

Найпоширеніше використання цієї ароматної дрібнолисті рослини – це чай. Він зігріває, позбавляє кашлю, полегшує стан застуди, знімає м’язовий біль. Люди, які страждають на ревматоїдний артрит, успішно використовують чебрець як компреси для полегшення симптомів.

Чебрець містить мідь, залізо, марганець та вітаміни групи В, а також феноли, які є антисептичними та антибактеріальними речовинами, наводить на своїх сторінках слова дієтолога Мішеля Акля видання AlJazeera.

Олія чебрецю або чебрецю є чудовим антисептиком. Маючи у своєму складі тимол та карваклол, воно успішно бореться із запальними захворюваннями шкіри та порожнини рота, додається в інгаляції при фолікулярній ангіні.

Сушений чебрець за старих часів чудово заміняв у кулінарії сіль. Його і зараз можна використовувати в подібній якості, оскільки він зможе надати їжі лише смаку, не завдавши шкоди і не підвищуючи артеріальний тиск.

Незважаючи на багатовіковий позитивний досвід використання цієї рослини як ліки, дослідження корисних властивостей чебрецю поки що проводилися лише на тваринах. При його застосуванні необхідна консультація лікаря, оскільки може виникнути алергічна реакція, індивідуальна непереносимість, а вагітним ця корисна рослина може зашкодити.