Дослідники закликають людей не засинати при включених каганцях і приладах. Можливі побічні ефекти, наприклад, зміна особистості.

Співробітники австралійського Університету Монаш в Мельбурні вивчили, як світло, що лине з телевізора, смартфона і іншого гаджета, впливає на якість сну.

Деякі люди легко засинають при яскраво включеному світлі, а комусь, щоб заснути, потрібна повна темрява. Але чому так відбувається?

Вчені пояснюють, що ми засипаємо завдяки виробленню мелатоніну. Його рівень залежить від насиченості світла в приміщенні, призначеному для сну. Яскраве світло не дає мелатоніну повноцінно вироблятися, тому людина на ранок відчуває себе втомленою і невиспаною.

Найбільшу небезпеку становить світло синього спектру. Його випромінюють смартфони і телевізори. Вчені проаналізували дані більше 50 осіб і визначили, що саме це світло робить самий негативний вплив на якості сну. Від цього фактора навіть можуть змінюватися деякі індивідуальні якості людей.

– Щоб розвантажити себе після робочого дня і підготуватися до сну, потрібно контролювати яскравість світла в своєму будинку. Особливо в кімнаті, де ви збираєтеся лягати спати, – пояснив сомнолог Девід Міллер.

Експерт у черговий раз порадив не користуватися смартфонами перед сном, щоб зберегти хороший баланс сну.