Вчені констатують, що спів може бути ефективним способом поліпшити стан серцево-судинної системи, а також психоемоційне здоров’я.

Заняття співом можуть стати одним з простих способів поліпшити своє здоров’я. Дослідження неврологів під керівництвом доктора Тоні Стефферт показало, що спів є хорошим способом тренувати серце, в цьому плані воно можна порівняти з ефектом тренувань в спортзалі.

“Спів протягом чотирьох хвилин може збільшити частоту серцевих скорочень до швидкості спалювання жиру 139 ударів в хвилину. Під час групового співу, як і під час караоке, частота серцевих скорочень може досягати 153 ударів в хвилину, що еквівалентно кардіозоні високої інтенсивності”, – констатують вчені.

Читайте також:  Як дізнатися, що рівень холестерину підвищений: лікар називає попереджувальні знаки

Крім того, спів здатний активізувати синтез дофаміну, завдяки якому поліпшується сон, стає позитивним психологічний настрій. За словами дослідників, виконання улюблених пісень формує ефект стійкого задоволення, порівнянного з тим, що спостерігається у людей, що займаються медитаціями.

Приплив задоволення і розумового розслаблення в поєднанні зі збільшенням частоти серцевих скорочень під час співу надає виключно позитивний ефект щодо розуму і тіла, резюмують автори роботи.