Коли температура опускається нижче нуля, часто спадає і бажання займатися спортом на відкритому повітрі. Тренування на морозі і на снігу дає багато переваг, якщо відповідним чином зважити ризики.

Якщо ви будете практикувати спорт в зимову пору року, протягом тривалого часу, ви зможете зміцнити свою імунну систему. Людям із захворюваннями системи кровообігу слід спочатку уточнити наскільки це для безпечно.

Але це не повинно бути екстремальним: короткого тренування на снігу або десяти хвилин стрибків зі скакалкою досить, щоб отримати задоволення від занять спортом в холодну погоду.

Однак перед тим, як почати, вам слід врахувати кілька речей.

Читайте також:  У ліків від алергії знайшли неприємний побічний ефект

Перевага тренувань на морозі

Але чому холодна тренування так корисна? За словами доктора Карен м. Саттон, з госпіталю спеціальної хірургії в Нью-Йорку, холод може знижувати температуру, знижуючи запальні процеси.

В інтерв’ю Popsugar вона пояснює, що потрібно старанніше працювати, щоб зігрітися, що спалює більше калорій, ніж вправи при помірних температурах зовнішнього повітря. Ще один приємний побічний ефект полягає в тому, що після тренування на холоді ви відчуваєте себе більш енергійним, бадьорим і щасливим через вироблення серотоніну.

Ризик зневоднення

Однак при всіх перевагах зимові тренування пов’язані з деякими ризиками. Можливо, більша частина цього – зневоднення.
“Тренування на холоді може привести до того, що організм потребуватиме води, і в достатній кількості їжі”, – пояснює доктор Саттон.

Читайте також:  Лікарі назвали п'ять продуктів, які змусять працювати "головний орган довголіття"

Тому рекомендується випити що-небудь перед тренуванням, щоб забезпечити достатній баланс рідини в організмі.

М’язи і холод

Крім того, м’язи відчувають особливе навантаження при низьких температурах. Тіло загрожує швидко охолонути при температурі нижче нуля і, отже, регулює температуру тіла через потові залози. Дихаючий одяг допомагає відводити піт назовні і зберігати тепло тіла.

Оскільки тепло також може швидко піти через голову і руки, абсолютно важливо захистити себе шапкою і рукавичками. Якщо через кілька хвилин вам стане тепліше, можна знову зняти рукавички. Щоб запобігти м’язовим судомам, викликані холодом, слід збільшувати інтенсивність тренування поступово і уникати швидких, різких рухів спочатку.

Читайте також:  Оселедець корисний для серця, мозку та інших органів - лікарка

Дихайте правильно, коли холодно

Дихання через ніс важливо при мінусових прямих лініях. Це зігріває і зволожує холодне сухе повітря, перш ніж він потрапить в легені.
В іншому випадку сухе Крижане повітря може викликати сухий кашель або біль в легенях.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News