Дотримання дієти, багатої цільнозерновими продуктами, фруктами, овочами і знежиреними молочними продуктами, а також обмеження насичених жирів можуть знизити кров’яний тиск. У цьому можуть допомогти і інші способи, вважають вчені.

Підвищення рівня калію

Згідно з даними клініки Мейо (Mayo Clinic), для зниження тиску можна підвищити рівень калію в організмі. Його найкращим джерелом є фрукти і овочі.

Регулярний спорт

Регулярна фізична активність, наприклад, 150 хвилин на тиждень або близько 30 хвилин в більшість днів тижня, може знизити кров’яний тиск. Серед вправ, які знижують артеріальний тиск, виділяють ходьбу, біг підтюпцем, їзду на велосипеді, плавання або танці.

Зниження кількості натрію в раціоні

Навіть невелике зниження кількості натрію в раціоні може поліпшити здоров’я серця і показники кров’яного тиску. Щоб знизити вміст натрію, рекомендується читати етикетки на продуктах, їсти менше оброблених харчових продуктів, а також не додавати в страви сіль.

Відмовитися від шкідливих звичок

Вживання алкоголю у великих кількостях може підвищити кров’яний тиск на кілька пунктів, а також знизити ефективність ліків, нагадують медики. Що стосується куріння, то кожна сигарета підвищує кров’яний тиск на кілька хвилин. Тому від шкідливої звички рекомендується відмовитися.