Фахівці попереджають, що деяким з нас їсти насіння соняшнику заборонено. В чому причина?

Насіння соняшників – улюблені ласощі багатьох людей. Цей продукт смачний, поживний і містить безліч потрібних мікроелементів. Здавалося б, у чому підступ? Чому лікарі не рекомендують деяким людям їсти насіння?

Виявляється, у насіння соняшнику є і дуже суттєві недоліки. Насіння погано діє на голосові зв’язки. Тому людям, чия професія чи хобі засновані на співі, спілкуванні і багатогодинному говорінні, лікарі не рекомендують їсти насіння.

Крім того, добра цей продукт не приносить і порожнині рота. Через клацання емаль на зубах починає стоншуватися і псуватися, а дрібні частинки шкаралупи застряють між зубами, тим самим провокуючи карієс.

Фахівці також мають претензії і до хімічного складу насіння. Виявляється, воно вміє акумулювати, тобто накопичувати в собі токсичний кадмій. Ефект від нього дуже неприємний – печія, хвороби шлунка і стравоходу.

Вміють накопичувати в собі насіння соняшнику і продукти розпаду бензину, які містяться у вихлопних газах. Ці речовини дуже токсичні і викликають проблеми з нирками, кістками, а також призводять до появи злоякісних пухлин у людини.

Тому фахівці радять не купувати насіння у лоточників, на стихійних ринках і базарах. Не знаючи, де вирощене насіння – в чистому полі або біля заправки, не можна вважати їх цілком безпечними.