Існує ряд основних факторів ризику інсульту, яких можна уникнути за допомогою здорового харчування: високий рівень холестерину в крові, високий кров’яний тиск та надмірна маса тіла. Справді, є низка продуктів, які можна включити до свого раціону.

Heart UK каже:

«Жирна риба – найкраще джерело жирів Омега-3. Намагайтеся з’їдати дві порції риби на тиждень. Хоча б один із них має бути жирним. Порція становить 140 г, але ви можете їсти дві або три порції меншого розміру протягом тижня.

Клініка Мейо каже, що за дотримання рекомендацій добавки з риб’ячим жиром зазвичай вважаються безпечними. Однак прийом високих доз добавок з риб’ячим жиром може збільшити ризик кровотечі і, можливо, збільшити ризик інсульту.

Читайте також:  Які проблеми з очима може викликати сонце

У дослідженні йдеться, що в деяких, але не у всіх великомасштабних рандомізованих контрольованих дослідженнях, що вивчають вплив добавок морських жирних кислот омега-3 на серцево-судинні наслідки, повідомлялося про підвищений ризик фібриляції передсердь.

У ньому йдеться про те, що потенційні причини розрізнених результатів можуть бути пов’язані з дозою.

Добавки з риб’ячим жиром можуть інгібувати агрегацію тромбоцитів і потенційно можуть збільшити ризик кровотечі. Добавки з риб’ячим жиром знижують агрегацію тромбоцитів у здорових людей. Цей біохімічний ефект не відбивався у збільшенні ризику кровотечі під час або після хірургічного втручання, оціненого у рандомізованих контрольованих дослідженнях. Отже, цей систематичний огляд не підтримує потреби припинення прийому добавок з риб’ячим жиром перед операцією або іншими інвазивними процедурами».

Читайте також:  Жирова хвороба печінки: ознаки пошкодження печінки через надмірне вживання алкоголю

Ці дані підтверджують гіпотезу, що вживання риби кілька разів на тиждень знижує ризик тромботичного інсульту, але не збільшує ризик геморагічного інсульту.