Фахівці з’ясували, що корисність оливкової олії переоцінена. Тому її можна замінити більш дешевим продуктом, який також знизить ризик передчасної смерті.

Дослідження показали, що кукурудзяна олія, яка у багато разів дешевша за оливкову, також відмінно справляється зі зниженням поганого холестерину. Про це навіть вийшла велика стаття в авторитетному журналі European Journal of Clinical Nutrition.

Відкриття належить американським вченим з Центру біомедичних досліджень Середнього Заходу. Спільно з кардіологами вчені змогли встановити, що при лікуванні або профілактики серйозні хвороби серця і судин середземноморська дієта (вона включає в себе оливкова олія) допомагає краще, ніж медикаменти – статиты, які запобігають передчасну смерть.

Читайте також:  7 ознак щасливих стосунків у парі з погляду психологів

Світове співтовариство кардіологів радить всім фахівцям перед призначенням цих ліків спробувати перевести пацієнтів на середземноморську дієту, в яку входять оливкова олія, овочі і горіхи.

Проте, останні дослідження вчених з Центру біомедичних досліджень Середнього Заходу показали, що для порятунку пацієнтів також ефективно використовувати і більш дешеве рослинне масло, наприклад кукурудзяна олія.

До таких висновків вони прийшли на підставі спостереження за 54 добровольців. Їх розділили на дві групи. Перші протягом трьох тижнів додавали в свою їжу кукурудзяна олія. Другі їли теж саме, але з оливковою олією. Після закінчення цього часу вчені виявили, що рівень холестерину в крові пацієнтів знизився. Однак у тих, хто вживав кукурудзяна олія результати виявилися кращими, ніж у людей з другої групи.

Читайте також:  Сексологи дозволили іноді ненавидіти свого партнера

Це дозволило авторам дослідження зробити висновок, що олія з кукурудзи знижує ризик хвороб серця та передчасної смерті ефективніше, ніж дорога оливкова.

Джерело: 7mednews