ГоловнаНовини Здоров'яСпростована неймовірна користь оливкової олії

Спростована неймовірна користь оливкової олії

Фахівці з’ясували, що корисність оливкової олії переоцінена. Тому її можна замінити більш дешевим продуктом, який також знизить ризик передчасної смерті.

Оливкова олія

Дослідження показали, що кукурудзяна олія, яка у багато разів дешевша за оливкову, також відмінно справляється зі зниженням поганого холестерину. Про це навіть вийшла велика стаття в авторитетному журналі European Journal of Clinical Nutrition.

Відкриття належить американським вченим з Центру біомедичних досліджень Середнього Заходу. Спільно з кардіологами вчені змогли встановити, що при лікуванні або профілактики серйозні хвороби серця і судин середземноморська дієта (вона включає в себе оливкова олія) допомагає краще, ніж медикаменти – статиты, які запобігають передчасну смерть.

Читайте також:  Що калорійніше - кава чи десерт?

Світове співтовариство кардіологів радить всім фахівцям перед призначенням цих ліків спробувати перевести пацієнтів на середземноморську дієту, в яку входять оливкова олія, овочі і горіхи.

Проте, останні дослідження вчених з Центру біомедичних досліджень Середнього Заходу показали, що для порятунку пацієнтів також ефективно використовувати і більш дешеве рослинне масло, наприклад кукурудзяна олія.

До таких висновків вони прийшли на підставі спостереження за 54 добровольців. Їх розділили на дві групи. Перші протягом трьох тижнів додавали в свою їжу кукурудзяна олія. Другі їли теж саме, але з оливковою олією. Після закінчення цього часу вчені виявили, що рівень холестерину в крові пацієнтів знизився. Однак у тих, хто вживав кукурудзяна олія результати виявилися кращими, ніж у людей з другої групи.

Читайте також:  Лікарка попередила про серйозну небезпеку передозування парацетамолу

Це дозволило авторам дослідження зробити висновок, що олія з кукурудзи знижує ризик хвороб серця та передчасної смерті ефективніше, ніж дорога оливкова.

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News