Ми живемо у світі, в якому живе безліч мікроорганізмів, і часто наші тіла стають домівкою для різних інфекцій, наприклад шкірних, вушних, грудних. Рідше мікроорганізми потрапляють у кров, інфікуючи її. Пропонуємо більш детально розглянути види кров’яних інфекцій.

Види кров’яних інфекцій та їх типові симптоми

Бактерії, віруси, грибки і паразити часто стають причиною зараження крові. Шляхи попадання в кровотік можуть бути різні: зараження через рани, опіки або при контакті з носіями інфекцій, повітряно-крапельним шляхом, через їжу, комах і т. д. Давайте розглянемо найбільш типові інфекційні хвороби крові.

Септицимія — бактеріальна кров’яна інфекція

Бактерія може потрапити в кровотік через рану або опік. Також причиною зараження може стати інша наявна інфекція в сечовивідних шляхах або пневмонія. Як тільки бактерія потрапляє в кров, вона починає переміщатися до інших органів і тканин, вражаючи їх. Септицимія частіше спостерігається у дітей і літніх людей, чия імунна система ще не зміцніла або вже ослабла. В будь-якому віці ослаблена імунна система або недавнє хірургічне втручання можуть піддати організм зараженню.

Сепсис

Сепсис представляє собою рідкісне ускладнення, яке потребує негайного медичного втручання. Найчастішою причиною зараження є бактеріальна інфекція, але також це може бути грибкова або вірусна. Знижена або підвищена температура тіла, гарячка, тремтіння, часте серцебиття і дихання – явні симптоми наявності сепсису.

Серед ознак сепсису ви можете спостерігати високу температуру, озноб, тремтіння, вологу бліду шкіру, втомлюваність, поверхневе прискорене дихання. На шкірі можуть проявитися дрібні синці або великі багрянисті плями.

У важких випадках, реагенти і білки, вироблені тілом для боротьби з інфекцією, можуть пошкоджувати кровоносні судини і порушувати струм крові. Це стає причиною зниженого кров’яного тиску, а з часом призводить до пошкодження таких життєво важливих органів, як нирки і мозок.

Тому вкрай важливо при перших ознаках сепсису звернутися за медичною допомогою, так як будь-яке зволікання може призвести до летального результату.

Віремія — вірусна кров’яна інфекція

Віруси можуть потрапляти в організм людини через дихання, коли заражений кашляє або чхає у вашій присутності. Інші шляхи – через заражену їжу чи воду, через укуси комах або за допомогою статевого акту. Вони потрапляють в кров через капіляри і осідають в клітинах уздовж кровоносних судин.

Як тільки вірус виявляється в крові, він отримує доступ до всіх тканин в тілі. Серед найбільш поширених вірусів, які вражають кров, знаходяться вірус денге, вірус грипу, краснуха, гепатит, поліомієліт, ВІЛ. Симптоматика може бути різною, в залежності від стану організму.

Грибкові кров’яні інфекції

Грибки аспергіли і сахароміцети є найчастішими причинами грибкової кров’яної інфекції. Але найбільш поширений грибок, що вражає кров – кандида. Мікроорганізм живе на шкірі або шлунково-кишковому тракті, ніяк не проявляючи себе. Але навіть коли він активізується, це не призводить до тяжких станів. Найпоширеніше захворювання, причиною якого є кандида, це молочниця.

У деяких випадках грибок може проникнути в кровотік, де його вплив має серйозні наслідки. Зараження крові кандидою – кандидемія – найчастіше відбувається через катетер, введений у вену, при ослабленому імунітеті, після прийому антибіотиків широкого спектра дії, при наявності ниркової недостатності або діабету, після хірургічних втручань.

Паразитарні кров’яні інфекції

Деякі види паразитів можуть потрапляти в кровотік. Серед них:

  • тріпаносома, поширюється мухою цеце;
  • бабезіоз, поширюється кліщем;
  • малярійний плазмодій, поширюється москітами.

Ці паразити не просто проникають в кров, вони вражають також інші органи. Наприклад, малярійний плазмодій у першу чергу пошкоджує клітини печінки, і потім еритроцити. Тріпаносома спочатку інфікує кров, підшкірні тканини і лімфу і потім через гемоенцефалічний бар’єр вражає центральну нервову систему.

Якщо ви відчуваєте симптоми інфекційного зараження крові, слід негайно звернутися до лікаря. Час не на вашому боці в даному випадку — тому будьте обережними. Чистої вам крові за життя та бережіть себе!

Джерело: HeadInsider