Таке неприємне явище, як опік може доставити багато незручностей. Опік є дуже поширеним видом травм і досить часто зустрічається в побуті. Що ж слід робити, якщо все-таки опік отримано? Як можна швидко зняти біль і прискорити процес загоєння?

Якими можуть бути опіки в побуті?

Опіки, отримані в побуті, найчастіше бувають термічними або хімічними. Побутові термічні опіки, як правило, виникають внаслідок попадання на шкіру окропу, пара, інших киплячих речовин (наприклад, жиру, масла, супу, тільки що завареного чаю або кави). Також нерідко опіки отримують в результаті контакту з полум’ям або контакту з твердими розпеченими предметами (наприклад, паяльником, праскою, гарячим деком, каструлею, чайником і т.д.).

Хімічні опіки в побуті можуть викликатися різними агресивними миючими та миючими засобами, до складу яких входить концентрована кислота або луг.

Таким чином, як у випадку термічного, так і у випадку хімічного впливу на шкіру відбувається пошкодження тканин і виникає опік. Варто пам’ятати, що від правильності надання першої допомоги при опіку в значній мірі залежить швидкість процесу загоєння і відновлення пошкоджених тканин.

Як впоратися з опіком?

Відразу ж після отримання опіку людина відчуває різкий біль і печіння в ураженій ділянці. Тому при даному виді травми важливо якомога швидше усунути больові відчуття. Для цього слід при хімічному опіку промити пошкоджену ділянку великим обсягом води. При термічному опіку потрібно пошкоджене місце охолоджувати. З цією метою уражену частину тіла потрібно не менше ніж на 15 хвилин підставити під струмінь холодної води (при термічному опіку її можна помістити в ємність з холодною водою).
 
При обробці опіку люди нерідко здійснюють типові помилки, які можуть призвести до збільшення ступеня опіку, уповільненню загоєння і розвитку ускладнень. Однією з найбільш поширених помилок, що погіршують загоєння пошкодженої шкіри, є нанесення на місце опіку рослинних або тваринних жирів (наприклад, соняшникової олії, вершків тощо) або мазей на жировій основі. Цього робити категорично не можна. Крім того, нанесення на ушкоджену шкіру спиртомістячих засобів, соди, присипок або крохмалю також гальмує процес загоєння. Проколювання утворилися внаслідок опіку бульбашок також негативно відбивається на процесі відновлення шкіри.

Отже, правильне надання першої допомоги при опіку і відмова від застосування непризначених для цих цілей «народних» засобів допоможе швидко позбутися від болю і прискорити процес загоєння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОПІКАХ: 4 ВАЖЛИВИХ ПРАВИЛА

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ПРИ ОПІКУ? ТИПОВІ ПОМИЛКИ

ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРОБЛЯТИ ПУХИРІ ПІСЛЯ ОПІКУ