Вчені з’ясували, чому деякі люди застуджуються сильніше за інших. Виявляється, справа в природних бактерій, що знаходяться в носі, причому це відкриття може привести до створення індивідуальних методів лікування.

Мікроорганізми, які живуть у нас в носі можуть визначати різновид і тяжкість симптомів застуди, як показало дослідження вчених з Університету Вірджинії. Вони стверджують, що мають в носах більшу кількість бактерій, що викликають інфекції нижньої частини респіраторного тракту, імпетиго і харчові отруєння, люди частіше кашляють і чхають, коли заражаються звичайною застудою. Раніше дослідження показали, що бактерії, які знаходяться в кишечнику можуть впливати на імунну реакцію людини. Автори цього дослідження впевнені, що їхнє відкриття надасть нові дані про способи боротьби із застудою і допоможе розробити індивідуальні методи лікування цього вірусу.

У ході дослідження група вчених вивчила мікробіом в носі 152 добровольців, як до, так і після ін’єкцій риновируса 39-го типу, що викликає звичайну застуду. Таким чином можна було упевнитися в тому, що бактерії не сильно зміняться після розвитку симптомів. Для аналізу мікробіома дослідники брали мазки з носа і аналізи стільця, а потім оцінювали як їх, так і симптоми застуди в наступні 5 днів.

Дослідження показало, що носові бактерії поділяються на 6 характерних малюнків, а тяжкість симптомів залежить від того, який саме малюнок спостерігається у людини. Ці малюнки також були пов’язані з вірусним навантаженням або кількістю риновірусу в організмі. Дослідження показало, що жертви застуди, у кого в носі мали найбільшу кількість стафілококових бактерій, демонстрували більш важкі симптоми, порівняно з тими, у кого цих бактерій було менше. Дані бактерії також викликають харчові отруєння, імпетиго і синдром токсичного шоку.