Більшість людей повинні отримувати всі необхідні їм вітаміни та мінерали з їжею, але деякі люди також вважають за краще приймати добавки. За винятком основних станів здоров’я та суворих дієтичних уподобань, зазвичай рекомендується уникати добавок. Це пов’язано з тим, що користь від прийому добавок неоднозначна і в деяких випадках зводиться нанівець ризиками.

За словами професора Тіма Спектора, співзасновника програми ZOE Covid Study та професора епідеміології Королівського коледжу Лондона, прийом добавок кальцію може спричинити проблеми із серцево-судинною системою.

“Добавки кальцію шкідливі для вашого серця і кровоносних судин – ще одне свідчення поздовжніх досліджень того, що кальцій, який приймається в таблетках, шкідливий і його слід припинити, навіть якщо його дають з вітаміном D”.

Читайте також:  6 продуктів, які лікарі рекомендують їсти при високому кров'яному тиску

Професор Спектор мав на увазі дослідження «Добавка кальцію та вітаміну D та довгострокова смертність при аортальному стенозі».

Дослідження прагнуло визначити зв’язок між додатковим кальцієм та вітаміном D зі смертністю та прогресуванням аортального стенозу.

Учасники були поділені на групи, які не одержують добавки, що одержують лише вітамін D та одержують добавки з кальцієм та вітаміном D.
Що виявили дослідники

Добавки кальцію та вітаміну D були пов’язані зі значно вищим ризиком смертності від усіх причин, смертності від серцево-судинних захворювань та заміни аортального клапана (ПАК).

Дослідники дійшли висновку:

“Додатковий прийом кальцію з вітаміном D або без нього пов’язаний з нижчою виживаністю і більшою AVR у літніх пацієнтів з легким або помірним АС”.

Читайте також:  Лікар: схильність до сліз говорить про старіння організму