Американські демографи з’ясували, як змінилася народжуваність у зв’язку з коронавірусом. Про це повідомляє ТАСС, посилаючись на Proceedings of the National Academy of Sciences.

Група дослідників, керівником якої став Сет Сандерс, проаналізувала дані народжуваності в багатьох країнах Європи. Як виявилося найбільші демографічні зміни в умовах covid – 19 спостерігаються в Італії, Іспанії та Угорщині, де народжуваність знизилася на 9,1%, 8,4% і 8,5%, відповідно. Зниження показника було зареєстровано і в Португалії, за час пандемії там народилося на 6,6% менше дітей, а в Бельгії та Австрії зменшення відбулося приблизно на 5,5%.

“Ми простежили за тим, як змінювався показник народжуваності у великому наборі розвинених країн, у тому числі в США і в багатьох державах Європи. Ці спостереження показали, що народжуваність знизилася значно сильніше прогнозованих значень відразу в семи державах, що особливо було характерно для країн півдня Європи”, – пишуть дослідники.

Крім того, вчені виявили, що в північній частині Європи народжуваність не тільки не знизилася, а й збільшилася. На їхню думку це може бути пов’язано з низьким рівнем поширення вірусу, а також високим ступенем підтримки населення з боку держави.