Регулярне вживання цих продуктів сприяє поліпшенню когнітивних функцій мозку, заявили вчені з Національного інституту охорони здоров’я США.

Американські вчені фахівці склали перелік особливо корисних продуктів для розуму, і очолили цей список лісові ягоди. Найбільш ефективним в плані позитивного впливу на когнітивні здібності вони вважають вживання журавлини.

«У ягодах журавлини міститься велика кількість антиоксидантів, які буквально допомагають людині стати розумнішими», – відзначили експерти.

Також вчені виділяють чорницю: як чудове джерело флавоноїдів ця ягода, за їхніми словами, може використовуватися в профілактиці вікових когнітивних порушень. Флавоноїди – це клас рослинних поліфенолів, які мають антиоксидантні та протизапальні властивості. В експериментах, які проводилися чорниця довела свою здатність стимулювати активність мозку у літніх пацієнтів.

У тому випадку, якщо лісових ягід не дістати, в раціон можна додати капусту і буряк: в них також містяться мікроелементи, життєво необхідні для головного мозку, підказали експерти. Крім того, наукові роботи переконливо демонстрували, що покращувати мозкову активність можуть какао-боби, гранати і апельсини.

Джерело: МедікФорум