Вагітні жінки часто стикаються з рядом проблем, особливо з пам’яттю. Як з’ясувалося, це справжня тенденція – погіршення когнітивних і виконавчих функцій під час виношування дитини. Детальніше про це розповімо в нашому матеріалі.

 
Дослідженням в даній області займалися наукові фахівці з університету Дікина, який розташований в Австралії. Їм вдалося з’ясувати, що вагітність може негативно позначатися на роботі головного мозку, зокрема, погіршуються когнітивні функції, починає страждати пам’ять. Однак найчастіше це помічають самі жінки і тільки їхнє найближче оточення. Згідно з отриманою статистикою, чотири з п’яти жінок в положенні страждають від таких проблем – забудькуватість, втрата концентрації і кмітливості. Також у них буває неуважність.

Читайте також:  Чіпси викликають атеросклероз, який призводить до утворення смертельних тромбів

Виникали і моменти, коли жінки втрачали нитку розмови, їм складніше бути організованими, доводилося щось записувати, щоб не забути. Навіть читати їм буває складно.

«Загальні когнітивні здібності, пам’ять і виконавчі функції значно погіршувалися протягом третього триместру вагітності (в порівнянні з не вагітними жінками), – повідомляють дослідники. – Також, довгострокові дослідження виявили погіршення загальних когнітивних функцій і пам’яті під час перших двох триместрів. Вагітні жінки часто повідомляють, що їм стає складніше займатися кількома справами одночасно ».

Вчені називають причиною такого явища то, що у вагітних зменшується обсяг сірої речовини головного мозку, який безпосередньо пов’язаний з пам’яттю. Експерти продовжать дослідження, щоб зрозуміти, як ці зміни впливають на якість життя.

Читайте також:  Медик пояснив небезпеку дефіциту вітаміну В12 для організму

Джерело: 7mednews