Вчені оприлюднили нерадісні результати дослідження щодо впливу алкоголю на когнітивні функції.

Фізіологи з Великобританії вирішили дізнатися, скільки часу потрібно мозку, щоб відновити свої функції, порушені вживанням алкоголю. Добровольцям, серед яких були чоловіки і жінки різного віку, запропонували випити по чотири порції алкоголю – така кількість вважається зловживанням. Після цього респонденти проходили різні тести.

Не секрет, що алкоголь сильно знижує здатність до концентрації, увагу і пам’ять. Добровольці проходили тести, спрямовані на дослідження когнітивних здібностей, а фахівці також контролювали рівень алкоголю в їх крові. Виявилося, що навіть на наступний день у респондентів функції не були відновлені повністю, хоча алкоголю в крові вже не було.

Читайте також:  Маловідомі корисні для здоров'я властивості обліпихи

Фахівці прийшли до висновку, що на відновлення після прийому однієї порції алкоголю мозку знадобиться кілька годин, а якщо вживати багато спиртного, то когнітивні функції можуть бути порушені кілька днів. Почасти це пов’язано зі зневодненням, яке викликає алкоголь, а також тим, що з організму вимиваються багато корисних мінералів, дефіцит яких потрібно відновлювати. Але свою роль відіграють і особливості нервової системи – в першу чергу мозок направляє енергію в найнеобхідніші зони.

Всі ці фактори і призводять до того, що після вживання алкоголю мозку потрібно багато часу, щоб відновитися. Варто зазначити, що часті рясні випивання у кінцевому рахунку можуть призвести до незворотних когнітивних порушень, не кажучи вже про те, скільки шкоди алкоголь приносить організму в цілому.

Читайте також:  Як зробити живіт плоским: прості, але робочі методи дієтолога