Вчені з Університету Женеви представили результати свого дослідження, які свідчать про те, що низькокалорійне харчування викликає специфічні зміни у складі кишкового мікробіома, які сприяють поліпшенню здоров’я і позбавленню від зайвої ваги, а також подовжують життя. Подібні процеси пов’язані з реакціями імунної системи на зміни мікрофлори, повідомляється в журналі Cell Metabolism.

Про позитивний ефект низькокалорійного харчування на здоров’я людини наука висловлювалася і раніше. У ході нового дослідження вчені ставили завдання зрозуміти, чим він обумовлений. Їх досліди з мишами показали, що за місяць низькокалорійного харчування підвищується обсяг бежевого жиру (тип жирової тканини, схожої з бурим жиром), спалювання якого в процесі вироблення енергії веде до втрати ваги. Виявилося, що на тлі низькокалорійного раціону швидше знижується рівень цукру в крові, поліпшується робота печінки, а також поліпшуються реакції організму на інсулін.

Проаналізувавши склад мікрофлори кишечника голодуючих мишей, вчені встановили: в організмі цих тварин мешкали бактерії, які сприяли зниженню рівня вмісту токсичних молекул ліпополісахаридів. За словами фахівців, ліпополісахариди провокують з боку імунної системи специфічну відповідь і роблять її аномально активною, приводячи до обмінних порушень, і пов’язаних з ними хворобами і набором ваги. Їх низький вміст захищає від подібних процесів, оздоровлюючи і продовжуючи життя. Попередні експерименти на мишах демонстрували, що зниження калорійності раціону на 40% робило тварин більш здоровими і стрункими, а також подовжувало життя.

Тепер вчені мають намір створити лікарський препарат, що імітує в організмі дію низькокалорійної дієти.

Джерело: МедікФорум