Незалежно від того, 18 вам років або 80, саме спосіб життя має набагато більше значення при визначенні ризику старечого недоумства, ніж вік. Такого висновку дійшли американські вчені з Baycrest Centre for Geriatric Care.

Особи без виражених чинників ризику старечого недоумства на кшталт куріння, діабету чи глухоти, мають схоже здоров’я мозку з тими, хто років на 20 молодший. Такі дивовижні результати дослідження американських вчених.

Вони встановили, що одиничний фактор ризику деменції може прискорити час настання її симптомів в еквіваленті трьох років. Мова йде про фактори способу життя, які відіграють більше значення у визначенні ймовірності людини зіткнутися зі старечим недоумством, ніж його вік.

Це чудова новина, оскільки більшість людей мають всі шанси змінювати фактори способу життя. Наприклад, ретельніше контролювати діабет, боротися з глухотою рахунок терапії чи слухових апаратів, отримувати необхідну підтримку у справі відмовитися від куріння.

Дослідження є одним із перших, які оцінили фактори способу життя людини та їх вплив на ризик старечого недоумства протягом усього життя.

Більшість подібних досліджень зачіпала людей середнього та старшого віку, оскільки завжди вважалося, що вік є найзначнішим фактором ризику деменції. А тепер вчені дивилися і за тими, хто ніколи зі старечим недоумством не стикається.

Наприклад, за людьми, старшими за 18 років. Було встановлено, що фактори способу життя дуже негативно впливають на когнітивний функціонал людини будь-якого віку. І для цього не обов’язково бути глибоким пенсіонером.