Фейки про те, що щеплення проти коронавірусу призводить до безпліддя почали розпускати дуже швидко після того, як в принципі з’явились заяви про вакцину. 

Звідки взагалі пішов цей міф?

Цілком можливо з припущення, що вакцина ніби то може атакувати білок syncytin-1, який міститься в плаценті і має спільні шматочки генетичного коду зі спайковим протеїном коронавірусу. Проте, науковці стверджують, що ці білки загалом настільки різні, що ця гіпотеза не витримує жодної критики. У приватній клініці Universum Clinic можна зробити щеплення та отримати паспорт вакцинації від COVID-19.

А найкращим доказом того, що щеплення після коронавірусу не впливає на репродуктивні функції, буде повідомлення від Центру з контролю та профілактики захворювань США:

“Дані показують, що 4800 людей отримали позитивний тест на вагітність вже після того, як отримали щеплення першою дозою мРНК-вакцинами. І 1000 людей завагітніли після повного курсу вакцинації. Наразі немає жодних доказів того, що вакцини можуть спричинити проблеми з фертильністю у чоловіків чи жінок”. 

Проте є докази того, що коронавірусна інфекція може спричинити такі проблеми. Особливо, у чоловіків: деякі дослідження показують, що вірус може впливати на сперму та гормони, які необхідні для її нормальної продукції. 

Вплив вакцини на ЕКО

А ось ще одне цікаве дослідження.

Науковці вирішили проаналізувати, чи може вакцина чи хвороба на коронавірус якось вплинути на успіх екстракорпорального запліднення (ЕКО).

Жінок, які брали участь цьому дослідженні, розділили на три групи: 

  • Ті, що мали антитіла після щеплення.
  • Ті, що мали антитіла після хвороби.
  • Ті, що не мали антитіл. Тобто не щепились і не хворіли.

Не були виявлено жодної різниці серед цих жінок в тому, як їм вдалося завагітніти.

Отож, точно не варто відкладати щеплення, якщо ви хочете мати дитину. До того ж, вагітні жінки переносять COVID-19 набагато важче. А на кону вже два життя. 

*На правах реклами