Науці добре відомо, що рівень поширення депресії у жінок вищий, ніж у чоловіків. А дослідники з Каліфорнійського університету в Девісі з’ясували, чому це відбувається.

Існує достатньо методів терапії депресивних розладів, але вони допомагають, на жаль, далеко не всім. Відомо, що жінки частіше стикаються з депресіями, але досі не було зрозуміло, що є причиною цієї особливості.

Тим більше, що жіночі депресії, як правило, лікувати важче за чоловічі. Вчені спостерігали за тим, як під час депресій уражається особлива частина мозку – ядро, що прилягає. Воно важливе для процесів мотивації, реакції на корисний досвід та різноманітних соціальних зв’язків, а все це уражається під час депресії.

Попередні аналізи прилеглого ядра показували, що у жінок з депресією включаються та вимикаються різні гени, які чомусь не активуються у чоловіків. Ці зміни можуть спровокувати депресію, і тепер дослідники спостерігали за лабораторними мишами, самки яких демонстрували сильніше депресивне поведінка, ніж самці.

Ця модель на гризунах показала, що негативні соціальні взаємодії змінювали експресію генів у самок мишей, приблизно такі ж патерни спостерігаються у жінок з депресією.

Вченим вдалося виявити ключовий медіатор поведінки у прилеглому ядрі, який пов’язаний із депресією. А це відкриття теоретично дозволяє у майбутньому розробити ліки, які впливають на цей медіатор, які допоможуть у лікуванні саме жіночої депресії. Більше адресна терапія, як правило, виявляється і більш ефективною.