Відомо, що чай корисний для організму, особливо, якщо вживати його регулярно. Дослідження показують, що за допомогою напою можна знизити ризик хронічних захворювань і навіть зміцнити кістки. Вчені стверджують, що вся справа у великій кількості антиоксидантів в складі чаю, які мають протизапальні властивості.

“Справжні чаї”, такі як чорний, зелений, улун або білий отримують з листя рослини Camellia sinensis. Напої, які багато хто називає трав’яними чаями, наприклад, ромашковий або ройбуш, насправді є настоєм. Класичні види чаю відрізняються один від одного способом обробки: чорні чаї ферментуються за кілька годин до скручування і сушки, що робить їх колір більш насиченим, тоді як білі і зелені – обробляються парою.

Незалежно від сорту, експерти радять вживати напій свіжоприготованим, щоб отримати всю користь від флавоноїдів. Любителі холодного чаю можуть додати в нього трохи лимонного соку, який допомагає зберегти його антиоксидантні властивості. За словами експерта Кріса Кейсона, при приготуванні чаю варто дотримуватися кількох простих правил, за допомогою яких напій можна зробити максимально корисним.

Вид чаю

В першу чергу він порадив купувати розсипний чай і відмовитися від чаю в пакетиках. “Чайним листям потрібен простір, щоб розкрити свій смак”, – пояснив Кейсон.

Вода

Також варто приділити увагу воді, в якій заварюються чайне листя. Найкраще для приготування напою використовувати джерельну або фільтровану воду, яка містить ідеальну кількість мінералів, пише EatingWell. При цьому мінеральна вода може провокувати неприємний запах чаю при контакті з його сполуками, а з дистильованої води виходить напій з плоским смаком, додав Кейсон.

Крім того, не варто забувати про температуру води. Наприклад, чорний, улун або трав’яний можна заварювати тільки що скипіла водою, а зелений або білий – при температурі 70-80°С.

Ідеальна кількість

Кейсон порадив використовувати від 1,5 до 2 чайних ложок чаю на чашку, якщо він відзначиться більш великими листям, і одну чайну ложку для приготування чаю з більш щільними і компактними листям.

Час заварки

За словами експерта, напій потрібно наполягати досить довго, щоб з’явився аромат, але не настільки довго, щоб в ньому переважали таніни та інші гіркі на смак сполуки. Як правило, чорний чай і темніші улуни слід заварювати від 3 до 5 хвилин, а зелений, білий і світліший улун – максимум 3 хвилини, уточнив Кейсон.