Щоб зберегти привабливість і молодість обличчя, багато жінок йдуть на різні хитрощі, аж до пластичних операцій. Однак іноді варто відмовитися всього від декількох звичок, і витрат на дорогі креми і процедури можна уникнути.

Face-експерт Олександра Савіна розповідає про звички, які щодня старять жінок.

Розтягувати шкіру навколо очей

“Багато хто з нас пам’ятає уривки з кіно або реклами, де, прокидаючись з ранку, герой кілька секунд тре очі руками. Звідки з’явився цей ритуал і чому він став невід’ємною частиною пробудження, незрозуміло, головне, не повторюйте його в реальному житті! Також після водних процедур я рекомендую вам витирати обличчя промакувальними рухами, а не розтираючими”, – розповіла експерт в інтерв’ю АіФ.

Подушка

“Протягом багатьох років ми спимо в одних і тих же позах, і якщо в молоді роки так звані «лінії сну» швидко розпрямлялися, то з роками є ризик, що одним прекрасним ранком вони вже нікуди не зникнуть, а назавжди залишаться на вашому обличчі”.

Фахівець радить два виходи: по-перше, привчити себе спати на спині. По-друге, приклеювати перед сном спеціальні тейпи, які розподіляють навантаження на м’язи і не дають утворюватися заломів.

Постава

“Більшу частину часу ми проводимо, витягнувши шию до монітора комп’ютера або схилившись над смартфоном. Від цього вона сильно йде вперед, а м’язи спини слабшають. В результаті на шиї формуються зморшки”.

Експерт радить зберігати кут шиї 90 градусів і завести звичку стежити за поставою.

Жуйка

“Наступного разу, коли рука сама потягнеться до пачки жувальної гумки, згадайте, що вона може спровокувати напруження жувальних м’язів від надмірного навантаження на щелепу, що, в свою чергу, може закінчитися асиметрією щелепи і появою зморшок навколо рота”.