Лікар-стоматолог Антон Хмаренко розповів, через що з’являється кровоточивість ясен і як позбутися цієї проблеми.

Важливо розуміти різницю між одноразовим випадком у вигляді краплі крові під час ретельного чищення зубів та регулярною кровоточивістю ясен.

«До патологічних процесів та кровоточивості можуть призводити захворювання пародонту. Зокрема, це гінгівіт – запалення ясен. Легка форма. Тут не йдеться про якісь незворотні патології, якщо вчасно лікувати. Ну а якщо запустити, то захворювання може перерости в пародонтит. А це вже серйозне запалення, що призводить до руйнування зв’язки між зубом та ясною. Зуб без карієсу може стати рухливим і, зрештою, залишити насиджене місце», — пояснює фахівець.

Причиною кровоточивості ясен може бути стоматит, який відомий, напевно, всім. Його легкі форми проходять без серйозних наслідків, а при ускладненнях іноді виступає і кров, що є ознакою суттєвих порушень в організмі.

Під час вагітності, коли відбувається гормональна перебудова, ясна також можуть ставати більш рихлими, і як наслідок з’являється кровоточивість. Також її можуть спричинити різні системні хвороби, типу цукрового діабету. Часто річ у прийомі препаратів, які розріджують кров.

А іноді причина банальна — щітка з занадто жорсткою щетиною. Вона добре очищає зуби, а ось ясна від неї можуть страждати. Тому будьте особливо уважними при виборі щітки. Важливо розуміти одне: щоб зупинити кровоточивість ясен, необхідно встановити першопричину.