Лікар косметолог-трихолог Наталія Петренко розповіла, чому у людей із жирною шкірою з’являються чорні цятки на обличчі та як з ними боротися.

Чорні цятки – це ні що інше, як відкриті комедони, чорні вугри. Професійною мовою косметологи називають їх незапальними елементами першого порядку.

Як і чому вони утворюються? Сальні залози, саме вони запускають весь процес, це залози зовнішньої секреції, що продукують шкірне сало. Це наш природний натуральний крем. Жирова суміш виливається на поверхню шкіри через вивідні протоки, створюючи бар’єр для шкіри. У нормі шкірне сало служить для мастила поверхні епідермісу, беручи участь у формуванні водно-ліпідної мантії. Завдяки цьому шкіра не втрачає вологу та не зневоднюється», – пояснює експерт.

Але іноді сальна залоза дає збій. Це трапляється з різних причин, у тому числі через гормональні стрибки, неправильне харчування, поганий догляд і так далі. Як результат, сальна залоза працює більше, ніж потрібно, виробляючи дуже багато шкірного сала.

Згодом із надлишків сала та відлущених клітин епітелію починають утворюватися пробки, а пізніше – комедони та вугри. Проблему чорних точок відмінно вирішує регулярне чищення обличчя у лікаря-косметолога, який допоможе підібрати підходящий догляд за типом шкіри та відкоригує меню.