Лікар-кардіолог Анастасія Фомічова розповіла про серцеві патології, що виникають під впливом стресу.

Кардіолог Фомичева попередила в інтерв’ю, що людське серце може зазнати патологічних змін через дуже сильний або стійкий (хронічний) стрес. Медик пояснила: такий вплив стресових подій на серцевий м’яз пояснюється реакціями організму на викид гормонів стресу, які інтенсивно виділяються у моменти гострих емоційних переживань.

«Підвищення рівня гормонів стресу в організмі може вести до звуження судин, підвищення артеріального тиску та збільшення навантаження на серце», – повідомила Фомичева.

Також лікар перерахувала ті порушення у роботі серцево-судинної системи, які можуть виникати через тривалий стрес. Кардіолог зазначила, що затяжний стрес може спричинити порушення серцевого ритму та інфаркту.

Читайте також:  Лікар рекомендує 4 добавки, які корисні для організму взимку

«Тривалий стрес може стати причиною артеріальної гіпертензії, порушення ритму серця, гострого коронарного синдрому, аж до інфаркту міокарда, нападу стенокардії та стрес-індукованої кардіоміопатії – синдрому «розбитого серця», який частіше зустрічається у жінок», – поділилася лікарка.

Фахівець додала: у разі гострого коронарного синдрому людина відчуває гострий біль у грудях. При її виникненні потрібно викликати потерпілому швидку допомогу – лікарі мають перевірити, чи виник інфаркт.