Ніколи не їжте ці продукти, якщо хочете захиститися від раку.

На жаль, досі не знайдено засіб, який гарантував б стовідсотковий захист від раку і максимальну профілактику цієї хвороби — але зате вже відомі фактори, які гарантовано підвищують ризик його розвитку. І, на жаль, у багатьох випадках таким «спусковим гачком» виявляються продукти, які ми регулярно їмо самі й даємо нашим близьким. Ми з’ясували, які продукти ніколи не їдять лікарі-онкологи — і пропонуємо вам теж назавжди вигнати їх зі своєї кухні і зі своїх тарілок!

Оброблене м’ясо

Не так давно фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я офіційно зарахували ковбаси, сосиски та інші продукти з обробленого м’яса до канцерогенів. Як наголошується в доповіді, нещодавно опублікованій ВООЗ, всього 50 грамів обробленого м’яса щодня на 18% збільшують ризик розвитку раку кишечника. Причому шкідливим ці продукти стають в першу чергу через речовин, з допомогою яких продовжується термін зберігання м’яса — і які, потрапляючи в організм, роблять його більш уразливим для небезпечної хвороби.

Читайте також:  Чиста вода небезпечна для здоров'я

Попкорн

Самим небезпечним для вашого здоров’я може виявитися попкорн, який приготований в мікрохвильовій печі: справа в тому, що при його приготуванні часто використовуються синтетичні олії, пари якої містять небезпечне з’єднання діацит, яке підвищує ризик розвитку раку легенів. Саме діацит надає попкорну його спокусливий аромат — і, на жаль, робить цей продукт дуже небезпечним.

Лосось

Лосось, вирощений на спеціальних фермах, зрозуміло, доступніший за «дикий» — але і куди небезпечніший для нашого здоров’я. В середньому, в «вирощеному» лососі міститься в 16 разів більше поліхлорованих біфенілів (ПХБ) — токсичних речовин, що підвищують ризик розвитку небезпечних пухлин. Лосось — дуже корисна риба, але перш ніж придбати її, поцікавтеся походженням!

Читайте також:  Психолог розповів про позитивний вплив стресу на організм

М’ясо на вугіллі

Висока температура, необхідна для приготування стейків, шашлику або інших страв з використанням гриля, викликає появу ароматичних гетероциклічних амінів і поліциклічних ароматичних вуглеводнів — канцерогенів, які ставлять під загрозу ваше здоров’я. Втім, це не означає, що вам потрібно відмовитися від шашлику назавжди — але хоча б не їжте ті його частини, які потемніли в процесі приготування.

Штучні підсолоджувачі

Строго кажучи, будь-які замінники цукру і підсолоджувачі варто викинути прямо зараз і надалі уважно стежити, щоб ця капость більше не перетнула поріг вашого будинку. Вони ламають наш обмін речовин, підвищує ризик серцевого нападу, нарешті, деякі з них дійсно канцерогенні. Втім, є ще одна проблема: надмірне вживання звичайного цукру теж може привести до прискореного розмноження ракових клітин. Тому, як не крути, а варто навчитися їсти менше солодкого.

Читайте також:  Названо очевидні продукти, які підвищують артеріальний тиск

Алкоголь

Рак головного мозку, гортані, стравоходу, печінки, молочної залози і товстої кишки — знаєте, що об’єднує ці прояви страшної хвороби? Їх розвиток може спровокувати регулярне вживання алкоголю — доведено дослідженнями, на жаль. Якщо ви не готові повністю відмовитися від спиртного, можливо, варто знизити кількість або частоту вживання — заради вашого ж здоров’я.

Транс-жири

Транс-жири утворюються, коли виробники перетворюють рідкі олії в тверді жири за допомогою гідрування. Робиться це для того, щоб збільшити термін придатності продукту і стабілізувати його смакові якості, і широко застосовується при виробництві таких продуктів, як маргарин, крекери, крупи, цукерки, хлібобулочні вироби, печиво, гранола, чіпси, закуски, салатні заправки, жири. І якщо вам дорогі ваше життя і здоров’я, варто сказати тверде “ні” будь-яким продуктам, до складу яких входять транс-жири.