Вживання певних овочів може призвести до збільшення ваги подальшого життя.

Протягом кількох десятиліть люди, які брали участь у дослідницькому проекті, мали тенденцію додавати у вазі, але деякі з них набирали ваги більше, ніж інші. Раціон 136432 осіб досліджувався протягом 24 років на основі даних анкет.

У період з 1985 по 2014 рік, коли проводилося дослідження, учасникам дослідження було 65 років та молодше. На початку дослідницького проекту та кожні чотири роки учасники розповідали про свою історію хвороби, особисті характеристики та спосіб життя, пише Express.

У середньому люди набирали 3,3 фунти (1,5 кг) кожні чотири роки, що протягом наступних двох десятиліть становило близько 1,5 фунта.

Вони виявили, що ті, хто їв картоплю, горох і кукурудзу, з більшою ймовірністю набирали більше ваги, ніж ті, хто їв брокколі, моркву та шпинат. Люди, які їли некрохмалисті овочі, такі як броколі, морква та шпинат, як правило, додавали на 6,6 фунта менше, ніж ті, хто їв крохмалисті овочі. Ті, хто харчується картоплею та кукурудзою, можуть розраховувати набрати на 5,7 фунта більше за той же період.

Читайте також:  Чому сіль важлива для здоров'я

Ці асоціації були сильнішими серед учасників із надмірною масою тіла порівняно з тими, хто мав більш здорову вагу.

Більшість цих асоціацій з овочами та вагою були також сильнішими серед жінок. Більше того, збільшення глікемічного навантаження (вплив на рівень цукру в крові) було тісно пов’язане із збільшенням ваги.

Перехід на продукти з високим вмістом клітковини, такі як цільнозернові та фрукти, такі як яблука, може зменшити ефект поширення захворювання у середньому віці.

Це спостережливе дослідження, тому воно може сказати, що вживання певних овочів призводить до збільшення ваги. Дослідження має обмеження, наприклад, необхідність покладатися на точність інформації, наданої учасниками протягом усього періоду дослідження.

Читайте також:  Вживання кави знижує ризик слабкості в середньому та похилому віці

Проте результати підкреслюють потенційну важливість якості та джерела вуглеводів для довгострокового контролю ваги.

Це особливо актуально для людей, які мають зайву вагу.

Чому складно схуднути в середньому та похилому віці?

Підтримувати здорову вагу в молоді роки, як правило, трохи простіше, завдяки тому, що багато хто з нас веде активніший спосіб життя і має більше енергії для занять спортом (і, отже, спалює більше калорій). З віком багато хто з нас схильний вести більш сидячий спосіб життя, що з часом може призвести до збільшення ваги.

Крім того, м’язова маса має тенденцію знижуватися з віком, що потенційно призводить до зниження здатності організму спалювати більше калорій у стані спокою.

Читайте також:  Це найгірше, що ви можете зробити, якщо у вас гіпертонія

Зниження рівня естрогену у жінок та зниження рівня тестостерону у чоловіків може ускладнити підтримку здорової ваги.

Забезпечте достатню кількість білка у своєму раціоні

Якщо колись і був час зосередитися на тому, щоб у вашому раціоні було достатньо білка, то це зараз.

«Є деякі свідчення того, що людям похилого віку потрібно більше білка», – говорить дієтолог.

Намагайтеся отримувати приблизно 30 г білка при кожному прийомі їжі або навіть більше, якщо ви схильні тяжіти продуктами, багатими на вуглеводи.