Кава містить поліфеноли (потужні антиоксиданти, що запобігають хворобам) і може покращити стан кишечника. Однак треба враховувати деякі нюанси, вважають лікарі. Так, слід відслідковувати споживання кофеїну в цілому, який міститься не тільки в каві, а й у чаї, і в енергетичних напоях, пише Eat This, Not That!.

За даними клініки Майо, вживання кофеїну може спричинити короткочасне, але різке підвищення артеріального тиску. Причина досі незрозуміла, деякі дослідники вважають, що кофеїн може блокувати гормон, який підтримує розширення артерій, що призводить до вищих показників.

У клініці Джона Хопкінса вважають, що якщо кров’яний тиск підвищується на 5-10 пунктів за півгодини після прийому кофеїну, треба скоротити його споживання. У деяких постійних споживачів кофеїну артеріальний тиск може бути нормальним. Дослідники дійшли висновку, що це може бути пов’язане зі звиканням організму.

Експерти попереджають, що не потрібно пити більше чотирьох чашок напоїв із вмістом кофеїну на день, інакше це може призвести до підвищення тиску, занепокоєння, безсоння та проблем із травленням. Якщо у людини підвищений тиск, їй треба обговорити з лікарем дозу споживання та замислитися над тим, чи не час перейти на каву без кофеїну.